Zomer

De leukste tips voor wie gaat uitwaaien in Noordwijk aan Zee

Avatar foto
Irene Boskma

Er zijn weinig dingen leuker om te doen in Nederland dan een weekendje naar zee. Het is dé plek waar je tijdens en lange strandwandeling je hoofd leeg kunt maken. En daarvoor heeft onze eigen Hollandse kust een hoop leuke plekken. Zin in een weekendje uitwaaien aan zee? Ga dan eens naar Noordwijk aan Zee! Het is een van de hipste badplaatsen van ons land, met een prachtig strand, die ons compleet heeft verrast! Dit zijn de leukste tips om daar te doen.

Noordwijk is een dorp in Zuid-Holland, zo ongeveer tussen Den Haag en Haarlem in. Noordwijk aan Zee is in feite gewoon dat deel van Noordwijk dat tegen het strand aan ligt. Een stukje verderop liggen de delen Noordwijk-Binnen en Noordwijk. Het is een geliefde badplaats met een lange kuststrook. Op zonnige dagen – niet alleen in de zomer, maar het hele jaar door – is het er altijd gezellig druk.

De Bloemenbadplaats

Noordwijk wordt ook wel de Bloemenbadplaats van Nederland genoemd en dat komt omdat deze badplaats midden in de Bollenstreek ligt. De streek in Nederland waar de bloembollenteelt plaatsvindt – grofweg de regio ten noordwesten van de stad Leiden. In een kwartiertje (met de auto) ben je in de Keukenhof, het wereldberoemde bloemenpark in Lisse. Van half maart tot eind mei staan de bloemen hier in bloei, mocht je Noordwijk willen combineren met bloemen kijken.

Heerlijk: uitwaaien in Noordwijk aan Zee
Heerlijk: uitwaaien in Noordwijk aan Zee

Doen: wandel door Noordwijk-Binnen

Het centrum van Noordwijk aan Zee stelt niet zoveel voor, het is voornamelijk op toerisme ingesteld. In de winkelstraat (Hoofdstraat) vind je wat ketens zoals Hema, Xenos en Kruidvat. Dat wil echter niet zeggen dat Noordwijk niet de moeite waard is, want dat is het juist wél. Je moet alleen in Noordwijk-Binnen zijn, het historische deel van het stadje, ook wel de Oude Dorpskern genoemd. Hier gaat de geschiedenis een flink eind terug en dat zie je ook wel: mooie monumentale gebouwen, oude lindebomen en fraaie dorpspompen (van toen er nog geen waterleiding lag). Het is zeker een aanrader om niet alleen uit te waaien aan zee, maar zeker ook om een wandeling door Noordwijk-Binnen te maken.

BEACH Noordwijk: barefoot chic met uitzicht

Een van de leukste strandtenten in Noordwijk is zonder twijfel BEACH Noordwijk. Het is zo’n plek waar je gemakkelijk een hele dag blijft ‘hangen’. Op zomerse dagen kun je de hele dag in de zon zitten op het enorme terras. En ook de menukaart heeft volop opties voor lunch, borrel en diner. De sfeer is een mix van laidback en luxe, met een interieur dat je meteen in vakantiesferen brengt. Veel hout en, als je wil, zand tussen je tenen. Wij hebben urenlang genoten van de gezellige vibe en deelden een uitgebreide lunch en borrelplank. De home made ice tea is trouwens een aanrader! Ze verhuren bij BEACH ook ligstoelen en parasols. Ideaal voor echt warme summer days.

Beach noordwijk1
Beach noordwijk3
Beach noordwijk4
Beach noordwijk2

Nog vier hippe strandtenten

Als er één ding is waar Noordwijk aan Zee in uitblinkt, dan is het wel in hippe strandtenten. Daaraan is hier geen gebrek. De meeste hebben een Ibiza-achtig uitstraling, met veel hout, wit en een hippe styling. Deze vonden wij het leukst.

  • Tulum Tulum: is echt een hele toffe strandtent om te zien. Aan ieder details is gedacht. Vooral leuk is dat er lekker veel planten staan. Je voelt je er meteen thuis. Je kunt er lunchen én dineren. De kaart is niet super uitgebreid, maar wel heel lekker. In ieder geval heel leuk om ’s avonds te dineren!
  • Strandclub Witsand: is een super grote en hele populaire strandtent in Noordwijk aan Zee. Als je het grote terras ziet wil je eigenlijk meteen een plekje zoeken op een loungebank en daar de rest van de middag blijven zitten.
  • Branding Beach Club: mocht je in Noordwijk blijven overnachten, dan is Branding Beach Club een hele goede tip om ’s morgens te gaan ontbijten. De gerechtjes zijn niet alleen super lekker maar ook nog eens volledig Instagram-waardig (if you like). Uiteraard is dit ook overdag een toffe plek
  • Het Zuiderbad: deze strandtent is wat rustiger en klassieker, iets minder hip dan de andere drie maar zeker niet minder leuk. Het Zuiderbad ligt op een prachtige plek in de duinen, enigszins verscholen. Je kunt er heel goed uitgebreid lunchen en gewoon lekker ontspannen zitten. Precies de reden waarom je naar zee bent gekomen!
Aan hippe standtenten geen gebrek in Noordwijk aan Zee
Aan hippe standtenten geen gebrek in Noordwijk aan Zee
Insta-waardig ontbijt bij Branding Beach Club
Insta-waardig ontbijt bij Branding Beach Club
Borrelen en chillen bij Strandclub Witsand
Borrelen en chillen bij Strandclub Witsand

Uitwaaien met een vleugje cultuur

Noordwijk is meer dan alleen strand en zon. is het niet zo zonnig? Op een winderige dag is het juist leuk om ook even het dorp in te duiken. Bezoek bijvoorbeeld het Museum Noordwijk, ondergebracht in een oud vissershuisje in de Voorstraat. Hier krijg je een inkijkje in het leven van de vroegere bewoners en de geschiedenis van deze badplaats. Liever iets actiever? Huur een elektrische fiets en verken de duinen richting Katwijk of Zandvoort. Met de wind in je haren en het geluid van de zee op de achtergrond voelt dat als pure vrijheid.

Bella Vista: Noordwijks eigen reuzenrad in 2025

Sinds maart 2025 prijkt het indrukwekkende reuzenrad Bella Vista op het Palaceplein in Noordwijk aan Zee. Met een hoogte van 50 meter en 36 gondels word je bovenin het rad getrakteerd op een adembenemend uitzicht over de kustlijn, de duinen en bij helder weer kijk je zelfs tot 17 kilometer ver. Een ritje duurt ongeveer vijf minuten en kost €10 voor volwassenen en €6 voor kinderen. Het reuzenrad is dagelijks geopend van 11:00 tot 23:00 uur en blijft tot eind september 2025 staan. ’s Avonds wordt het rad schitterend verlicht, wat zorgt voor een sfeervolle ervaring.

Reuzenrad Bella Vista prijkt aan de horizon van Noordwijk tijdens de zomermaanden.
Reuzenrad Bella Vista prijkt aan de horizon van Noordwijk tijdens de zomermaanden.

Overnachten in Noordwijk aan Zee: Vesper Hotel

In Noordwijk vind je een van de leukste hotels van de Nederlandse kust: het Vesper Hotel. Het ligt helemaal aan de Koningin Astrid Boulevard. Het is een bijzonder fijn en stijlvol hotel. Inchecken doen ze hier lekker op het terras in de zon, met een drankje erbij. Het is een boetiekhotel of design hotel, of hoe je het ook wilt noemen: het ziet er allemaal top uit. Leuk is ook dat iedere kamer anders is, en die zijn zo mooi dat je er eigenlijk niet meer weg wil. Een combinatie van vintage met design, zo had onze kamer een super oud houten rek met klassieke dumbells.

Voor het ontbijt zijn we naar Branding Beach Club gegaan, maar als je wilt dan kan dat uiteraard ook gewoon in het hotel. Maar neem wel einde middag een drankje aan de bar van het Vesper Hotel, want die is prachtig!

Een deel van de classic suite in het Vesper Hotel
Een deel van de classic suite in het Vesper Hotel

Boek een weekendje Noordwijk aan Zee

Heb jij zin in een overnachting in Noordwijk aan Zee? Boek dan nu een weekendje weg. Deze tips komen goed van pas!

Plan je trip .affilliateblok{width:100%;display: block;} .affilliateblok .inneraffblok{text-align: left !important;position: relative;padding: 20px 20px 50px;box-sizing: border-box;width:100%;background: #C1D7D3 url(https://assets.webshopapp.com/25bucketlistreizen/world-map.svg) no-repeat;background-size: 150%;background-position: 50% 50%;} .affilliateblok h2{text-align: left !important;font-family: 'Roboto Slab', serif;color: #e1266d;position: relative;padding-left: 40px;} .affilliateblok h3{text-align: left !important;font-family: 'Roboto Slab', serif;color: #e1266d;font-weight: 900;} .affilliateblok h2{display: block;width:100%;max-width: 500px;margin-bottom: 5px;} .affilliateblok p{text-align: left !important;display: block;width:100%;max-width: 500px;margin-bottom: 25px;} .affilliateblok .blockwidth{margin-left: 0px;list-style: none;margin-right: 20px;} .affilliateblok .blockwidth li{position: relative;padding-left: 20px;} .affilliateblok .blockwidth li:before{content: "\25AA";margin-right: 10px;display: inline-block;color: #e1266d;position: absolute;left: 0px;} .affilliateblok .blockwidth a{text-align: left !important;text-decoration: underline;transition:0.2s;color: #e1266d;font-weight: 700;} .affilliateblok .blockwidth a:hover{color: #ca1459;} .affilliateblok .travellerstick{position: absolute;bottom: 38px;right: 20px;height: calc(100% - 55px);width: 100px;background-image: url('https://cdn.webshopapp.com/shops/243525/files/211170476/backpacker-route.png');background-size: contain;background-repeat: no-repeat;background-position: bottom;} .affilliateblok h2:before{content: "";margin-right:10px;height: 30px;width: 30px;background-image: url(https://assets.webshopapp.com/25bucketlistreizen/busje-aff.png);background-size: contain;background-repeat: no-repeat;position: absolute;display: inline-block;top: 15px;left: 0px;} @media(max-width: 650px){.affilliateblok .travellerstick{display: none;}}

Deel dit artikel

Avatar foto
Irene Boskma
Irene is tekstschrijver en reisblogger. Of dat nu korte of lange trips zijn, een verre reis of een bestemming in eigen land: elke plek heeft iets speciaals. Ook in haar vrije tijd pakt ze graag haar koffers en af en toe gaat ze een tijdje weg om als digital nomad vanaf de andere kant van de wereld te werken.