Vliegen

Beijing opent het grootste vliegveld ter wereld

Avatar foto
Redactie

In Bejing is het grootste vliegveld ter wereld geopend: Beijing Daxing International Airport. Met een oppervlakte van maar liefst 700.000 vierkante meter is er nergens anders zo’n gigantisch groot vliegveld te vinden. De Chinese president Xi Jinping mocht Beijing Daxing International Airport openen. Zo ongeveer alles aan dit vliegveld is bijzonder, maar zeker ook de vorm. Het internationale vliegveld van Bejing is gebouwd in de vorm van een zeester. Het maakt het uitzicht tijdens de aankomst hier extra bijzonder. De bijnaam Starfish Airport was al snel geboren.

Aan het nieuwe vliegveld is maar liefst vijf jaar gebouwd en het heeft ook aardig wat geld gekocht. In totaal is er 58 miljard euro uitgegeven om de luchthaven te realiseren. Maar dan heb je ook wat…

Hypermodern vliegveld

Er zijn vier startbanen (de bedoeling is om dat uit te breiden naar zeven) en de vijf armen van de zeesterren vormen de gates. Natuurlijk willen de Chinezen ook laten zien wat zij op gebied van technologie te bieden hebben en dus is het nieuwe vliegveld van Peking hypermodern. Er is door Huawei 5G aangelegd en met behulp van kunstmatige intelligentie en gezichtscans moet het inchecken van passagiers snel en eenvoudig verlopen.

De Chinezen hebben op het laatste moment haast gemaakt met de opening, want op 1 oktober moest het vliegveld open zijn. Dan wordt in China het 70-jarig bestaan van de Volksrepubliek China gevierd. De eerste vlucht is ook inmiddels vertrokken: een Airbus A380 van maatschappij China Southern. Daarmee is het grootste passagiersvliegtuig ter wereld vertrokken vanaf de grootste luchthaven ter wereld.

Niet ver lopen

Vliegveld Daxing Airport is ontworpen door de – inmiddels overleden – Brits-Iraakse architect Zaha Hadid. Hoewel het een vliegveld ter grootte van 7.000 voetbalvelden is, is het toch zo ingericht dat passagiers nooit heel ver moeten lopen van de ingang naar hun gate.

Mocht je zelf naar dit hypermoderne, nieuwe vliegveld willen vliegen vanuit Nederland, dan moet je nog wel even wachten. Peking heeft namelijk nóg een vliegveld en KLM en China Southern Airlines zullen vooralsnog het oude vliegveld blijven gebruiken. Beijing Daxing International Airport ligt zo’n 50 kilometer ten zuiden van de stad.

Deel dit artikel

Avatar foto
Redactie Travelvalley
De redactie van Travelvalley schrijft dagelijks over nieuws en trends op gebied van reizen. Volg ons ook via Twitter, Facebook en Instagram.