Midden in het centrum van Antwerpen vind je een geheime, pittoreske doorgang met schilderachtige huizen en binnenplaatsjes uit de middeleeuwen. Het is de Vlaeykensgang (ook wel de Vlaaikensgang), het mooiste straatje van Antwerpen. Vroeger was het een arm straatje met schoenmaker en klokkenluiders, maar tegenwoordig is het een prachtige doorgang met een paar leuke restaurants. Ben je in Antwerpen, dan moet je er zeker even doorheen lopen!
Wat is de Vlaeykensgang?
De Vlaeykensgang is een steegje dat stamt uit het einde van de 16e eeuw, uit het jaar 1591 om precies te zijn. Je vindt het steegje in het historisch centrum van Antwerpen, op een steenworp afstand van de Grote Markt. Je gaat er even terug in de tijd. In dit geheime straatje is alles nog nagenoeg zoals het vroeger was.
Er staan een stuk of tien huizen die prachtige onderhouden zijn. De Vlaeykensgang is niet groot, je bent er in een paar minuten doorheen, maar neem zeker de tijd om even goed rond te kijken. Benieuwd waar de naam Vlaeykensgang vandaan komt? Dit geheime straatje dankt de naam aan een vlaaien-en wafelhuis dat hier vroeger te vinden was.
Waar ligt de Vlaeykensgang?
De Vlaeykensgang ligt midden in het centrum van Antwerpen, maar is toch niet heel gemakkelijk te vinden. Je moet weten waar het steegje ligt, anders zou je er zo voorbij lopen. En zelfs als je het weet, dan nog moet je soms even zoeken. De Vlaeykensgang verbindt de Hoogstraat, de Oude Koornmarkt en de Pelgrimstraat met elkaar. Er zijn twee ingangen, dus je kunt door het steegje heen lopen.
In dit geheime straatje zit overigens ook een heel leuke restaurant: ’t Hofke. Zeker in de zomermaanden is het heel erg leuk om hier te eten, want ’t Hofke heeft een prachtige binnentuin in de Vlaeykensgang. Met lampjes, planten en slechts een paar tafeltjes is dit een super romantische plek voor een heerlijk diner. Ook voor de lunch is ’t Hofke overigens een aanrader. Wil je wat luxer dineren dan is restaurant Sir Anthony Van Dijck ook een goede keus, dat eveneens in een van de oude panden van de Vlaeykensgang gevestigd is.
▸ Meer leuke restaurants in Antwerpen? Dit zijn onze 10 favorieten!
Must sees vlakbij
Je kunt een aantal must sees in Antwerpen perfect met elkaar combineren omdat ze dicht bij elkaar liggen.
- De Onze-Lieve-Vrouwekathedraal is dé must see van het oude centrum van Antwerpen, een imposante gotische kathedraal met een toren van 123 meter hoog. Een prachtig bouwwerk om te zien en tevens een schatkamer aan kunst met werken van onder andere Rubens, de beroemdste schilder van onze zuiderburen.
- Ook het museum het Rubenshuis, waar Rubens zijn meesterwerken maakte, is vlakbij.
- De Grote Markt mag je ook niet missen. Een prachtig plein dat is omgeven door panden met bijzondere geveltjes. Je vindt er het stadhuis en de beroemde Brabofontein, met het beeld van de reus Druon Antigoon. Op het verhaal van deze reis zijn de Antwerpse handjes gebaseerd, de koekjes die je overal in de stad kunt kopen.