Google is non-stop bezig met zoveel mogelijk bijzondere plaatsen toe te voegen aan Google Street View, zodat je vanachter je computer kunt genieten van de mooie plekken op deze aarde. Zo maakte een kameel een paar maanden geleden nog unieke beelden van de
Liwa-woestijn en werden de Amsterdamse grachten gefotografeerd. Plekken als de Galapagos eilanden en de Grand Canyon zijn al wat langer te bewonderen.
En daar is weer een unieke plek bij gekomen: vanaf nu kun je aan een zipline door de regenwoud van de Amazone zweven!
De Amazone
De Amazone is het grootste regenwoud ter wereld, en ligt in Zuid-Amerika. Het Amazoneregenwoud ligt verspreid over meerdere landen, maar ligt voor het grootste deel in Brazilië, Peru en Colombia. De diversiteit aan flora en fauna is hier ongekend, al wordt het natuurgebied wel bedreigd door met name het kappen van bomen. Volgens het WNF gaat er iedere dag een stuk zo groot als 3.000 voetbalvelden verloren. In de laatste 50 jaar is de Amazone 17 procent kleiner geworden.
Ziplinen door de Amazone
De Amazone zelf is al een tijdje te bewonderen in Street View (sinds eind 2013), maar het team wilde meer. In de Amazone zijn natuurlijk geen wegen te vinden en dus heeft het Google Street View team bedacht dat dit natuurgebied op een andere manier moest worden vastgelegd. Daarvoor is een samenwerking aangegaan met FAS, een organisatie die zich inzet voor de duurzaamheid van de Amazone. Een team van FAS is met de Trekker op pad gegaan om de bijzondere beelden te schieten, een deel deden ze te voet, een deel deden ze hangend aan een zipline.
En nu kun jij dus ook vanachter je computer
door de Amazone zweven. Geniet mee! Thank you again Google!