Tip voor alle fotograferende travellers: je kan tot het eind van de maand nog foto’s insturen voor de bijeenkomst ‘Fotografie van het Publiek in het Museon in Den Haag, waar op zondag 8 februari 2015 de fotografie van het publiek centraal staat.
Een vakkundig panel onderwerpt dan alle ingezonden natuurfoto’s aan een kritisch oordeel en bespreekt ze in de Museon Wildlife Photo Community. Meedoen is niet noodzakelijk, iedereen kan de sessie bijwonen. Natuurfotograaf en prijswinnaar Jan van der Greef is jurylid en maakt na de pauze het publiek deelgenoot van zijn werk.
Kijk voor de voorwaarden op www.museon.nl
Reserveren: 070-3381423 of 070-3381407 of via wpy@museon.nl. Aanvang programma 13.00 uur.
01_museon_wpy_2014_carlos_perez_naval_0
02_museon_wpy_2014_michael_nichols_resize
03_museon_wpy_2014_jan_van_der_greef_resize
04_museon_wpy_2014_fabien_michenet
06_museon_wpy_2014_bruno_damicis_resize
05_museon_wpy_2014_francisco_negroni_resize
07_museon_wpy_2014_rodrigo_friscione_wyssmann
08_museon_wpy_2014_will_jenkins
09_museon_wpy_2014_anton_lilja_resize
10_museon_wpy_2014_edwin_sahlin_resize
In het Museon draait voor de 23ste maal de tentoonstelling ‘Wildlife Photographer of the Year’. De expositie is samengesteld uit de bekroonde foto’s van ‘The Wildlife Photographer of the Year Competition’, een prestigieuze internationale fotografiewedstrijd, waaraan s werelds meest vooraanstaande natuurfotografendeelnemen. De foto”s zijn te zien tot en met 8 maart 2015.
10_museon_wpy_2014_edwin_sahlin_resize
De titel, Wildlife Photographer of the Year, is dit jaar naar Michael Nichols gegaan. Zijn foto met een troep rustende leeuwen in Serengeti National Park, Tanzania werd als winnaar gekozen uit 42.000 inzendingen. De foto is in groot formaat te zien in de jaarlijks terugkerende wildlife tentoonstelling waarin de rijke verscheidenheid van het leven op onze planeet, de schoonheid en de kwetsbaarheid worden getoond.
11_museon_wpy_2014_jasper_doest
12_museon_wpy_2014_paul_klaver
Er zijn dit jubileumjaar maar liefst vier Nederlandse fotografen in de tentoonstelling te zien, waarvan jurylid Jan van der Greef er één is. Met de foto ‘Touché’, van een zwaardkolibrie, werd hij finalist in de categorie ‘Birds’. Twee dagen lang observeerde Van der Greef hoe deze vogel in Papallacta (Ecuador) op zoek naar voedsel door het territorium van een agressieve gekraagde inkakolibrie vloog. ‘Een paar keer per dag gebruikte de zwaardkolibrie zijn lange snavel om de aanvaller op afstand te houden.’ Maar het was niet eenvoudig dit moment vast te leggen – om de vleugels van dit dier stil te zetten gebruikte hij flitslicht dat slechts 1/10.000 van een seconde duurde.
Het verhaal van de fotografen bij alle foto’s: http://www.museon.nl/nl/persdossier-wildlife2014
06_museon_wpy_2014_bruno_damicis_resize
Het Museon is een interactief museum voor cultuur en wetenschap met een educatieve missie. Het wil mensen inspireren om de wereld te ontdekken en met respect te behandelen. Het fotowerk in ‘Wildlife Photographer of the Year’ benadrukt de schoonheid van de aarde. De tentoonstelling zet aan tot nadenken over de verantwoordelijkheid van de mens zich in te spannen tot het behoud ervan.
12_museon_wpy_2014_paul_klaver
08_museon_wpy_2014_will_jenkins
03_museon_wpy_2014_jan_van_der_greef_resize