Er zijn heel veel mooie plekken op aarde om een marathon te lopen: in Athene (waar het allemaal begon), tussen de wilde dieren in Zuid-Afrika en zelfs over de Chinese Muur. Maar er is er nog eentje, die dit jaar voor de tweede keer georganiseerd wordt: de marathon van Curaçao. Je loop dan 42.195 meter langs de mooiste plekjes van het eiland: over de Koningin Julianabrug en de beroemde Koningin Emma pontonbrug in Willemstad en over de Handelskade. Onderweg heb je uitzicht over de mooiste stranden van het eiland. De start en finish zijn bij Mambo Beach, waar het na de finish natuurlijk één groot feest is!
Nu heb ik het zelf ook een paar keer geprobeerd, hardlopen op Curaçao. Omdat het er warm is, is het behoorlijk zwaar om hier de hele marathon uit te lopen. De winnaar bij de mannen van vorig jaar was John de Rooij, die de Curaçao marathon liep in 3 uur en 8 minuten. De snelste vrouw deed er 3 uur en 22 minuten over. Getrainde hardlopers weten dat dit hele goede tijden zijn, maar dat het zwaar gaat worden is een ding dat zeker is. Des te groter is de ontlading wanneer je je medaille omgehangen krijgt. Je start ergens tussen 04.00 uur en uiterlijk 7.30 uur in de ochtend, zodat je de minste last van de hitte hebt.
Je hoeft niet de hele afstand te doen, er is ook een halve marathon of kortere afstanden zoals een 5 en 10 km. Ook is er een trail van 10,5 kilometer door de Zoutpannen van Jan Thiel. Meedoen aan een van deze afstanden op Curaçao? Boek dan snel een ticket en schrijf je in voor zondag 29 november 2015. Lukt het je dit jaar niet om mee te kunnen doen, dan kun je wellicht volgend jaar meedoen. Dan zal de KLM Curaçao marathon in ieder geval nog een keer georganiseerd worden.
Foto credits header: sorincolac / Fotolia.com.