Winter

Tips voor huidverzorging tijdens de wintersport

Avatar foto
Marloes de Hooge

Je huid – en met name de gezichtshuid – heeft een hoop te verduren tijdens de wintersport. Je hebt te maken met flinke temperatuurverschillen, van de kou op de piste naar de warmte tijdens het après-skiën, maar ook de zon kan een hoop schade toebrengen aan de huid. Je huid wordt sneller droog, kan verbranden en veroudert hierdoor sneller. Wat extra aandacht voor huidverzorging tijdens de wintersport kan dus geen kwaad!

Gezichtscrème zonder water

Wist je dat een hoop gezichtscrèmes – en ook zonnebrandcrèmes – gemaakt worden op basis van water? Waarschijnlijk is dit nieuw voor je. Toch moet je eens goed kijken naar de gezichtscrème die je gebruikt, want wanneer je deze ook op de piste draagt, kan het water in de crème bevriezen en schade toebrengen aan de huid. En dat zonder dat je het in de gaten hebt.

Een van de crèmes die juist perfect is voor tijdens de wintersport, is de Coldcream van Weleda. Deze crème is speciaal gemaakt voor het verzorgen van de extreem droge gezichtshuid (waar je in de bergen dus vaak last van hebt) en om de huid extra te beschermen. De crème voelt nogal vet aan, maar dat is ook precies de bedoeling. De plantaardige oliën en de bijenwas in de crème zorgen daarvoor. En als je toch aan het smeren bent, gebruik de Coldcream dan ook op je handen! Want ook die zijn na een week in de sneeuw vaak helemaal uitgedroogd.

De Coldcream van Weleda: een aanrader voor wintersporters!
De Coldcream van Weleda: een aanrader voor wintersporters!

De belangrijkste huidverzorgingstips voor wintersporters op een rijtje

  • Smeer je meerdere keren per dag in
  • Met zonnecrème moet je niet zuinig zijn, smeer een lekkere dikke laag
  • Vergeet je lippen, neus en oren niet! Deze tere huid heeft ook aandacht en dus extra verzorging nodig
  • Ook al schijnt de zon niet, draag altijd een goggle of zonnebril
  • Crème werkt vaak pas na een half uurtje, dus smeer jezelf op tijd in (en niet pas op de piste!)
  • Via je hoofd verlies je 80 procent van je warmt, draag daarom altijd een muts (of een helm natuurlijk)

Deel dit artikel

Avatar foto
Marloes de Hooge
Marloes is oprichter en hoofdredacteur van Travelvalley. Ze schreef de succesvolle reisboeken Bucketlist Reizen, Bucketlist Stedentrips en Waanzinnige Roadtrips. Ze is gek op schrijven, reizen en hardlopen.